Bieg Niepodległości – VIII Półmaraton i VIII Jeleniogórska Dziesiątka w wersji wirtualnej.

Łączymy Biegi !
4 sierpnia 2020
E-RUN- NUMER STARTOWY.
29 października 2020
Show all

Drodzy Biegacze.

Musimy sobie szczerze odpowiedzieć na następujące pytania – czy w obecnych warunkach da się przeprowadzić nasz bieg na odpowiednim poziomie organizacyjnym i tak aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo? Czy możemy czekać z decyzjami do ostatniej chwili, nie wiedząc jakie nowe regulacje i obostrzenia nas czekają? Czy możemy zaprosić na nasz bieg do Jeleniej Góry ponad 1000 osób i zagwarantować im, że sprostamy wszystkim obowiązującym przepisom i zaleceniom? Czy możemy na czas trwania biegu angażować służby, które mogą być bardziej potrzebne gdzie indziej i komu innemu?

Czy możemy liczyć, że większość zgłoszonych osób pojawi się beztrosko na starcie, mimo epidemii? Czy jesteśmy w stanie przewidzieć, że w tak dużej grupie ludzi wszyscy będą zdrowi? Czy faktycznie jesteśmy wszyscy w stanie skutecznie oddzielić biegaczy od kibiców i widzów?

Na wszystkie te pytanie odpowiedź jest jedna: nie.

I dlatego, tym razem,  zmuszeni jesteśmy zmienić formułę naszego biegu, oferując Wam wszystko to, co poniżej:

Bieg Niepodległości – VIII Półmaraton i VIII Jeleniogórska Dziesiątka w wersji wirtualnej

Wspólnie z Urzędem Miasta Jelenia Góra oraz służbami nadzorującymi miasto Jelenia Góra, w związku z sytuacją epidemiologiczną i rozszerzeniem strefy czerwonej na teren całego kraju,  Bieg Niepodległości – VIII Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dziesiątka nie odbędzie się w tradycyjnej wersji.

Chcąc zapełnić Wam coraz większą startową pustkę i zmobilizować do jesiennego biegania oraz sportowej rywalizacji, proponujemy  Bieg Niepodległości – VIII Półmaraton Jeleniogórski i VIII Jeleniogórską Dziesiątkę w wersji wirtualnej. Możecie biegać w dowolnym miejscu, wybierając bieg na dystansie 21 km lub 10 km.

Ogólne zasady biegu w wersji wirtualnej będą takie :

·         Wszyscy  zgłoszeni uczestnicy mogą rywalizować w ten sposób od 8 listopada do 30 listopada.

·         Wystarczy zarejestrować swój bieg na dystansie 10 km lub 21 km w serwisie www.datasport.pl, by znaleźć się na listach wyników VIII Półmaratonu Jeleniogórskiego lub VIII Jeleniogórskiej Dziesiątki > Zakładka wyniki – dodaj wynik.

·         Zwycięzców tegorocznej rywalizacji poznamy 1 grudnia 2020r.

·         Na pierwsze trójki w kategoriach open, kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacjach drużynowych czekają trofea sportowe.

·         Każdemu kto ukończy rywalizację i zarejestruje swój wynik wyślemy pamiątkowy medal oraz dyplom Biegu Niepodległości – VIII Półmaratonu Jeleniogórskiego i VIII Jeleniogórskiej Dziesiątki, a także koszulki – dla tych którzy taką opcję wykupili.

Uczestnik, który nie będzie chciał startować w wirtualnym Biegu Niepodległości – VIII Półmaratonie Jeleniogórskim i VIII Jeleniogórskiej Dziesiątce i nie zarejestruje w systemie swojego czasu w dniach 8 listopada – 30 listopada otrzyma na swoim koncie zgłoszeniowym w portalu datasport specjalny kod umożliwiający przeniesienie opłaty startowej na wiosenną edycję Półmaratonu Jeleniogórskiego i Jeleniogórskiej Dziesiątki (11 kwietnia 2021r.)  Kod zostanie wygenerowany 6.12.2020.   Szanowni Państwo – w związku z tym iż trwają zwroty opłat startowych, przeniesienie na sezon 2021 będzie możliwe po Nowym Roku. Dziękujemy za cierpliwość.

Jeśli uczestnik chciałby otrzymać zwrot wpisowego musi dokonać zgłoszenia z prośbą o zwrot:
Uwaga! o zwrot można ubiegać się ostatecznie do 30.11.2020, po tym terminie Organizator nie przyjmuje wniosków o zwrot
– z adresu mailowego z którego dokonano zgłoszenia, na adres mailowy biuro@superbieg.pl
– Imię i Nazwisko zawodnika, którego zwrot dotyczy
– tytuł maila: zwrot wpisowego Półmaraton Jeleniogórski/Jeleniogórska Dziesiątka
– podać nr rachunku bankowego, na który mają zostać zwrócone środki
– jeśli ktoś otrzymał fakturę na opłacone starty , wiąże się to z korektą faktury VAT, czyli najpierw będzie musiał potwierdzić otrzymanie korekty faktury, którą prześlemy na maila.

Zwrotów będziemy dokonywać w oparciu o zapisy ustawy z art. 15zp ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Czas zwrotu – 180 dni (liczone od czasu otrzymania przez nas prawidłowego maila z informacjami jak powyżej).

Czy dane nam będzie wreszcie zorganizować w przyszłości kolejny „normalny” Półmaraton Jeleniogórski? Jesteśmy przekonani że – TAK. Dlatego Zwrot wpisowego rozważcie jako konieczną ostateczność. Prosimy, ale nie nalegamy. Wiemy, że wszystkim nam jest ciężko w obecnej sytuacji.

Cała ekipa organizacyjna pozdrawia Was serdecznie. Trzymajcie się Zdrowo !