Rozpocznij biegową wiosnę w Jeleniej Górze!

Nowe oblicze Półmaratonu Jeleniogórskiego – nowy termin, nowe możliwości, nowe wyzwania i widokowa, urozmaicona trasa!

Bieg z widokiem na góry – to jedno się nie zmieni, bo zmienić się nie może. To hasło będzie zawsze aktualne, a trasa znów poprowadzi Was w stronę Karkonoszy. Ośnieżone góry będą wskazywać Wam drogę, a zapierające dech w piersiach widoki na Śnieżkę, Śnieżne Kotły i Szrenicę pomogą zapomnieć o trudach trasy.

Trudno o piękniejszą widokowo trasę – nie tylko na Dolnym Śląsku, ale też w innych częściach Polski. Gdzie indziej będzie płasko i zwyczajnie – u nas ,raz z wiatrem, raz pod wiatr, raz zimno, raz upalnie, raz sucho i ciepło, raz deszczowo, a raz śnieżnie. Przecież góry to góry…

Półmaraton Jeleniogórski to bieg z charakterem!

Jelenia Góra to brama w góry - tu nie może być płasko. Tu nie może być nudno!

Półmaraton i bieg na 10 km poprowadzone są  – przez atrakcyjne widokowo części miasta i okoliczne miejscowości. Z dala od centrum i ruchliwych ulic. Uciekamy też od biegania po nudnych krótkich rundach, po chodnikach, nierównym bruku. Nie biegamy po dziurawych zaułkach i między garażami, nie kręcimy się w kółko tylko po to aby nabić potrzebne kilometry. Biegniemy szosą, szerokimi ulicami, a kończymy na głównej alei pięknego parku.

Wiosna to początek biegowego sezonu, pora na sprawdzenie się na zawodach i powiedzeniu „sprawdzam” swoim zimowym przygotowaniom. Czas na weryfikację planów treningowych, celów i wyników.

Czas na wiosenny półmaraton, z atestem PZLA!

Czas na wiosenną „dychę”.

Oba te dystanse czekają na Ciebie 7 kwietnia w Jeleniej Górze.

Ty możesz wystartować w zawodach, a Twoi bliscy mile spędzą czas w Termach Cieplickich lub na spacerze urokliwymi parkowymi alejkami, wspierając Cię na ostatnich metrach lub na mecie na Placu Piastowskim.

Chcesz zobaczyć jak będzie? Przyjedź i pobiegnij.

Przywitaj wiosnę biegiem w Jeleniej Górze- Cieplicach Zdroju