Jedyny taki weekend w Jeleniej Górze!

Nowa trasa i nowy termin IV Półmaratonu Jeleniogórskiego.
2 marca 2016
Miasteczko zdrowia PGU w Jeleniej Górze.
27 kwietnia 2016
Show all

Półmaraton Jeleniogórski, inscenizacje przygotowane przez grupy rekonstrukcji historycznej uczestniczące w Rajdzie ARADO 2016, Festiwal Muzyki Wiedeńskiej, inauguracja Wiosny Cieplickiej, to część atrakcji jakie zostały przygotowane dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą miasto i region podczas nadchodzącego majowego weekendu.

Wydarzeniami, które towarzyszą uroczystościom państwowym Świętu Konstytucji 3 Maja oraz Dniu Flagi  chcemy Wasz długi weekend uatrakcyjnić.

Bieg z widokiem na góry!

jg

1 maja w Jeleniej Górze upłynie pod znakiem kolejnej edycji PÓŁMARATONU JELENIOGÓRSKIEGO i Biegu na 10 km (Jeleniogórska Dziesiątka). Zmiana terminu biegu z dotychczasowego 3 maja, podyktowana była opiniami uczestników, którzy przyjeżdżając do Kotliny Jeleniogórskiej pragnęli pozostać tu dłużej wykorzystując długi majowy weekend. Zmiana terminu, to również zmiana trasy, która jak liczymy uatrakcyjni wydarzenie i zostanie przez Was mile przyjęta przy niezmiennym haśle: Bieg z widokiem na góry! Po trzech latach przemierzania głównych miejskich traktów z Placem Ratuszowym i ulicą 1 Maja, bieg przenosi się do uzdrowiskowej dzielnicy Cieplice. W tym roku wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku spotykają się na Placu Piastowskim.

Pętla Półmaratonu z Cieplic przez Sobieszów , Podgórzyn, Sosnówkę i Staniszów , z piękną panoramą Karkonoszy i Zamku Chojnik powinna podobać się zarówno biegaczom przyjezdnym jak i miejscowym. Każdy zawodnik przed startem może wybrać czy chce pobiec Półmaraton czy krótszy bieg na 10 km. Zapisy trwają.  W pakiecie startowym na każdego nowego zawodnika czeka pamiątkowa koszulka techniczna oraz niepowtarzalny medal na mecie.