STARTUJEMY E-RUN PJ I DYCHA ! JUŻ 8.11.

E-RUN- NUMER STARTOWY.
29 października 2020
OFICJALNE WYNIKI JUŻ DOSTĘPNE .
1 grudnia 2020
Show all
  1. Rywalizacja trwa w dniach 8-30.11.2020.
  2. Możesz się jeszcze zgłosić, a potem musisz zarejestrować swój wynik do 30.11.2020. Zgłoś się tutaj
  3. Jeśli już mamy Twoje zgłoszenie, to możesz pobrać swój numer z listy startowej (Twój numer pojawi się po ok. 30 minutach od momentu opłacenia startu) Pobierz numer
  4. Przygotuj aplikację, za pomocą której będziesz rejestrować swój wynik:

aplikacja datasport – instrukcja użytkowania i aplikacja do pobrania tutaj.

Rejestrując wynik tą aplikacją po zakończeniu rejestracji Twój wynik zostanie automatycznie dodany do zawodów. Dlatego pamiętaj, żeby przed rejestracją wyniku zapoznać się z instrukcją aplikacji, pobiec treningowo z aplikacją i sprawdź, czy wszystko działa. Pamiętaj, że pomiar dystansu i czasu zapewnia Ci Twój własny telefon, aplikacja tylko zapisuje to do bazy danych. Jeśli Twój telefon będzie niepoprawnie skonfigurowany to Twój wynik też będzie niepoprawnie zmierzony. Skonfiguruj telefon przed biegiem według instrukcji.

inna dowolna aplikacja lub zegarek, która generuje pliki w formacie tcx lub gpx (Strava, Endomondo, Garmin etc.) Rejestrujesz swoją aktywność tak jak zwykle, następnie pobierasz plik z wynikiem w formacie tcx lub gpx (jeśli posiadasz możliwość eksportu do pliku TCX to użyj plików TCX) i wczytujesz wynik w zakładce dodaj wynik. Znajdziesz tam też instrukcję jak pobrać plik tcx lub gpx z najpopularniejszych serwisów sportowych. W razie problemów z wczytaniem wyniku kontaktuj się z biuro@datasport.pl.

Pamiętaj, że swój wynik możesz zarejestrować tylko jeden raz!

  1. Ustal i wybierz trasę, na której będziesz biegać. Tym razem to Ty wybierasz trasę! Mało tego – możesz wybrać i ułożyć taką, która jest najlepsza dla Ciebie. Niech będzie taka jaką lubisz, z dobrym podłożem, bez wielu zakrętów i stromych podbiegów. Może być np. ta, na której trenujesz i którą dobrze znasz.
  2. Przygotuj się dobrze do swojego startu – zrób rozgrzewkę, przygotuj sobie bidon z ulubionym napojem oraz energetyczną przekąskę. Jeśli zaprosisz kilku kibiców – pamiętajcie o dystansie społecznym i maseczkach! Zaplanuj sobie, gdzie i kiedy skorzystasz z własnego bufetu. Jeśli biegasz po pętli – wcześniej możesz zdeponować napoje i żele w bezpiecznych miejscach.
  3. Start – rozpocznij swój bieg. Pamiętaj, żeby od razu włączyć rejestrację biegu. Teraz już tylko biegniesz i walczysz o jak najlepszy czas – tak samo jakbyś startował w normalnym biegu i w tłumie rywali. Walka z nimi tym razem jest wirtualna, ale bieg, zmęczenie i kolejne kilometry są jak najbardziej prawdziwe. Jeśli znajdziesz chwilę czasu – zrób sobie zdjęcie (może być nawet kilka!) – wszyscy je zobaczą razem z Twoim rezultatem.
  4. Nie kończ rejestracji biegu zaraz po przebiegnięciu twojego dystansu! Nie zatrzymuj się od razu! Pobiegnij kawałek dalej – system automatycznie wybierze czas z dystansu 10 km lub 21 km. Wiele czynników wpływa na dokładność zapisu treningu: model telefonu, system operacyjny, sieć komórkowa, pogoda, otoczenie, pokrowiec, pozycja telefonu w czasie biegu – to wszystko może generować drobne nieścisłości między tym ile przebiegłeś, a tym co zapisała aplikacja. Po biegu napij się, zjedz ciepły posiłek i odpocznij.
  5. Nie zapomnij dodać również swoich zdjęć z biegu. Będzie to fajna pamiątka zarówno dla Ciebie jak i dla nas! Dodaj zdjęcie
  6. Sprawdź czy Twój rezultat znajduje się w wynikach zawodów, sprawdź dokładnie wyniki, obejrzyj sobie zdjęcia Twoich rywalek i rywali i oczekuj na wyniki oficjalne, które pojawią się 1 grudnia! Pakiet startowy i ewentualna nagroda dotrze do Ciebie w terminie do 4 tygodni od ogłoszenia wyników.