V Półmaraton Jeleniogórski.

Medal na mecie dla każdego.
22 kwietnia 2017
KLASYFIKACJA DRUŻYN.
29 listopada 2017
Show all

Trzeci z ulicznych biegów RWSB zainaugurował jeleniogórskie obchody Biało – Czerwonego Weekendu. Jeleniogórski Półmaraton od początku swojego istnienia wpisuje się się w świąteczny program tych obchodów i świąteczną atmosferę długiego majowego weekendu. Bieg odbył się przy wsparciu władz miasta i był również objęty honorowym patronatem prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły.

Drugi raz w swojej historii bieg wystartował z Cieplic i drugi raz poprowadził biegaczy przepiękną, ale jednocześnie trudną i wymagającą trasą u podnóża Karkonoszy. Widokowy pomysł na ten bieg znów się sprawdził – pogoda dopisała, a widoki na wciąż ośnieżone góry były imponujące.

Zawodnicy wystartowali z Placu Piastowskiego w dwóch grupach – najpierw o 11:00 ruszył półmaraton, a 10 minut później bieg na 10 km. Potem pozostawało już tylko czekać na zwycięzców, spoglądając niecierpliwie na główną aleją cieplickiego Parku Zdrojowego, którą finiszowali biegacze. Na trasie oczywiście sporo się działo, a stawka zawodniczek i zawodników rozciągnęła się na wiele kilometrów. Dużym utrudnieniem na trasie był silny wiatr, nie licząc ukształtowania i profilu tras na obu dystansach. Jak zwykle imprezie towarzyszyła świąteczna sportowa atmosfera, a uzdrowiskowy park i deptak został w całości opanowany przez uczestników.

Działał punkt bezpłatnych masaży dla zawodników, na stoiskach wystawców można było znaleźć odżywki, żele i batony sportowe oraz odzież sportową i sprzęt outdoorowy. Na mecie czekały na wszystkich medale, biuro zawodów drukowało pamiątkowe dyplomy, każdy otrzymał ciepły posiłek, a zaraz po biegu mógł do woli ugasić pragnienie wodą, napojem izotonicznym i owocami w strefie bufetu – mety.

Bieg był zaliczany do klasyfikacji cyklu Runner’s World Super Bieg 2017.

Półmaraton wygrał Sebastian Gołębiewski, który przez większą część dystansu utrzymywał samotne prowadzenie. Drugi na mecie był Jan Szturo, a trzeci Jerzy Ładysz.

Czas zwycięzcy to 1:18:42. Długo również nie kazały na siebie czekać najlepsze panie, a pierwsza z nich – Agnieszka Górniak – Antkowiak zameldowała się na mecie z czasem 1:37:53.

W rywalizacji na dystansie 10 km jako pierwszy na mecie pojawił się Jakub Kulesza (35:04), drugi był Adam Dymitroca, a trzeci Patryk Łazarski. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Diana Gołek (39:55), drugie Paulina Szarzyńska, a trzecie Karolina Jankowska.

Imprezę zakończyła ceremonia dekoracji, podczas której wręczano nagrody i trofea sportowe najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w klasyfikacji open oraz medale w kategoriach wiekowych i klasyfikacji drużynowej. Z blisko 600 osób zgłoszonych do udziału w zawodach, oba biegi ukończyło łącznie 563 zawodników.