„Wrażenia z trasy? Niesamowite!”, „Trudno, ale pięknie”…

Uwiecznij swój wynik na medalu !
5 kwietnia 2018
Wybieramy kolor koszulek !
15 stycznia 2019
Uwiecznij swój wynik na medalu !
5 kwietnia 2018
Wybieramy kolor koszulek !
15 stycznia 2019
Show all
VI Półmaraton Jeleniogórski i „10” Staropolanki – bieg z dobrymi widokami.

„Wrażenia z trasy? Niesamowite!”, „Trudno, ale pięknie”, „Za rok obowiązkowo wracamy”, „Wspaniałe widoki” lub po prostu „Było super!”. To najczęściej słyszane w jeleniogórskich Cieplicach – Zdroju słowa związane z sobotnim biegiem. VI Półmaraton Jeleniogórski i Dziesiątka Staropolanki odbyły się bowiem w minioną sobotę, 7 kwietnia, w Jeleniej Górze. Impreza znów zebrała świetne recenzje, a  powodów, dla których warto na ten bieg do Jeleniej Góry przyjechać, jest sporo.

Kilka lat temu bieg został wyprowadzony z centrum miasta i z założenia zrezygnowano z powtarzanych krótszych okrążeń. Oba dystanse zaplanowano jako niezależne rundy, co nie tylko nie gwarantuje zawodnikom nudy, ale przede wszystkim otwiera przed nimi zapierającą dech w piersiach panoramę ośnieżonych Karkonoszy. Przesunięcie terminu biegu na początek kwietnia również wiąże się z kolejnymi powodami – początkiem biegowego sezonu i gwarancją takich właśnie widoków. Swoje również robi lokalizacja biegu – Cieplice – Zdrój to uzdrowiskowa część miasta, z pięknym parkiem i deptakiem, które w dniu biegu należą głównie do biegaczy.

Sobotnią „połówkę” z widokiem na góry wygrał Alan Dobrowolski (Decathlon Szczawno – Zdrój) przed Pawłem Czerniakiem (Karkonosz Running Team) i Piotrem Pawlińskim (Grupa Azoty Police). Wśród Pań triumfowała Paulina Wojtanowska (GLKS Świdnica), na drugim miejscu była Ewa Kowalska, a na trzecim Sylwia Gardecka.

W Dziesiątce Staropolanki najszybszy był Mateusz Dzioba (MKS Paulinum Jelenia Góra), drugi był Adam Dymitroca (ZSET Rakowice Wielkie), a trzeci Michał Kur.

W klasyfikacji open kobiet pierwsza była Anna Wyszowska (Predators Wałbrzych), przed Magdaleną Patas (Forma Wodzisław Śląski) i Karoliną Dul (Family Team Jelenia Góra). Nagrodzono też oczywiście pierwsze trójki w kategoriach wiekowych (co 5 lat) oraz teamy aż w trzech klasyfikacjach drużynowych. Nowością była klasyfikacja dla rodziców biegnących z wózkami na 10 km.

VI Półmaraton Jelenogórski i Dziesiątka Staropolanki otwierają biegową wiosnę pod Karkonoszami, a zawody te są na pewno dobrą propozycją dla każdego na wiosenne starty na Dolnym Śląsku. Trzeba też pamiętać, że warto tu wrócić na jesienny Bieg Niepodległości – ze startem na Placu Ratuszowym i metą w Cieplicach. Już niebawem startuje też cykl biegów górskich Runner’s World Super Bieg – III Pólmaraton Górski Polanica – Zdrój i, górska tym razem, Dziesiątka Staropolanki już 13 maja w Polanicy – Zdroju.