X Półmaraton Jeleniogórski i 10km – coraz bliżej.

Medale już w produkcji.
2 marca 2022
Lake Hill partnerem biegu.
4 kwietnia 2022
Show all

Wszystko układa się tak jak należy – w Kotlinie Jeleniogórskiej zaczyna królować słoneczna wiosna, a grzbiet Karkonoszy wciąż skrzy się śnieżną bielą. Kolejny, jubileuszowy, „bieg z widokiem na góry” odbędzie się w Jeleniej Górze już 10 kwietnia. Widoki, jak zwykle, gwarantowane!

Do 27.03 można jeszcze zgłosić swój akces do startu i dokonać opłaty startowej, która gwarantuje pełen pakiet świadczeń – łącznie z pamiątkowym medalem wręczanym każdemu zawodnikowi na mecie w jeleniogórskich Cieplicach – Zdroju. Od poniedziałku wzrasta też wysokość opłaty startowej. Przypomnijmy, że na liście zgłoszonych do obu dystansów (do wyboru mamy półmaraton i bieg na 10 km) mamy już prawie 700 osób!

Dla chętnych była możliwość kupna pamiątkowej koszulki (ta opcja możliwa była do 15 marca), na mecie, oprócz medali, czekać będzie ciepły posiłek regeneracyjny, w biurze zawodów będzie można bezpłatnie otrzymać dyplom, na Placu Piastowskim działać będzie depozyt aby bezpiecznie można było zostawić swój bagaż lub odzież na zmianę, na trasie biegu rozmieszczone będą punkty odżywcze, a na zwycięzców czekać będą nagrody i trofea sportowe.

Oba dystanse wystartują z Placu Piastowskiego w Cieplicach – Zdroju – półmaraton o 11:00, a Jeleniogórska Dziesiątka o 11:15. Po przebiegnięciu swojej pętli, zawodnicy i zawodniczki wracać będą do mety, kończąc bieg w Parku Zdrojowym i wbiegając z powrotem na Plac Piastowski. Limit czasu dla półmaratonu to 3 h, z dla biegu na 10 km 1,5 h.

Na obu dystansach prowadzona będzie klasyfikacja open dla kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacja w kategoriach wiekowych i klasyfikacja drużynowa. Sporo wrażeń i dobrej zabawy dostarcza zawsze, zyskująca coraz większą popularność, kategoria Mama lub Tata z wózkiem – stworzona dla biegających rodziców i dająca możliwość pokonania Jeleniogórskiej Dziesiątki ze swoimi dziećmi w wózkach.